Spawanie stali nierdzewnej, kwasoodpornej, aluminium - Siedlce

Działająca w mieście Siedlce firma Metalika oferuje usługi dla firm specjalizujących się w branżach: spożywczej, motoryzacyjnej, budowlanej. Obejmują one taki zakres działań, jak:
spawanie stali kwasoodpornej,
spawanie stali nierdzewnej, konstrukcyjnej oraz spawanie aluminium.
Oferujemy także usprawnianie istniejących już rozwiązań, wykonujemy obróbkę z takim materiałów jak stal kwasoodporna, aluminium czy stal nierdzewna na terenie hal produkcyjnych oraz wiele innych usług, zgodnie z indywidualnymi potrzebami naszych klientów.

Nasze aktualne uprawnienia spawalnicze spełniają normy PN-EN ISO 9606-1

W naszej firmie do spawania metodą TIG używamy najnowszego modelu spawarki OERLIKON CITOTIG 310 AC/DC

Metoda TIG ma nieco niższą wydajność procesu topnienia spoiwa i kosztów stosowanych gazów osłonowych, ale mimo to jest nadal szeroko stosowana do spawania takich materiałów, jak stal kwasoodporna, stal nierdzewna i aluminium, jego stopy, miedź i jej stopy miedzi, magnez oraz jego stopy, a także spawanie niklu.

Po latach doświadczeń, spawanie z wykorzystaniem technologii TIG zostało doskonale opanowane, co potwierdza jakość materiałów dodatkowych, gazów osłonowych oraz wysoka jakość wykonania urządzeń spawalniczych i asortymentu do ich stosowania. Rozwój nowoczesnej elektroniki wykorzystywanej także w procesach spawania, udało się je znacznie udoskonalić, zapewnić stabilność pracy i pożądaną powtarzalność wyników procesu.

Główne zalety spawania metodą TIG to m.in.:

łatwa obserwacja strefy spawania,co umożliwia prawidłowe kształtowanie spoiny;

wytwarzanie znikomej ilości żużla w procesie spawania – dzięki czemu jego usuwanie jest zdecydowanie mniej pracochłonne

duża wydajność procesu spawania łącznie z dobrą jakością połączeń

Spawanie metodą TIG sprawdza się więc m.in. w łączeniu cienkich elementów na podkładce grafitowej, ceramicznej lub ze stali żaroodpornej, znacznie ułatwiając i przyspieszając proces ich spawania.

Firma Metalika wykonuje swoje usługi głównie w mieście Siedlce, gdzie znajduje się nasza siedziba, oraz okolicach, ale zapraszamy do współpracy także firmy z całego kraju zainteresowane naszą ofertą.